Choď na obsah Choď na menu
 


Starostlivosť o vlasy poľa ich typu

19. 2. 2010

Obrázok Mastné vlasy
Za zvýšenú produkciu mazu na koži na hlave môžu väčšinou hormóny. Dôkazom môže byť fakt, že pred pubertou nemá nikto z nás mastné vlasy, tie sa začínajú mastiť až s hormonálnymi zmenami, ku ktorým v puberte dochádza. Prečo s problémom mastných vlasov bojujú len niektorí z nás, za to môžu zase gény.
Starostlivosť: Nedá sa nič robiť, každodenné umývanie vlasov šetrným šampónom je najlepšie riešenie - never na povery, masteniu nezhoršuje. Vlasy si umývaj  šampónom určeným pre mastné vlasy, napr: Šampón Wella na mastné vlasy, ktorý obsahuje výťažky z grapefruitu, ktoré zabraňujú rýchlemu masteniu vlasov. Vlasy si snaž, ak je to možné, nechať uschnúť prirodzenou cestou na vzduchu bez pomoci fénu. Veď si môžete umývať vlasy večer, aby si s nimi ráno nestrácala čas. Ak sa ale najlepšie cítiš vo vlasoch čerstvo umytých, proti rannému umývanie a ľahkému fénovanie nie je u mastných vlasov námietky.
Styling: Pre mastné vlasy sú vhodné peny, spreje alebo gély, ktoré obsahujú alkohol. Odoberú vlasom tuk a tie sa potom ľahšie upravujú. Mastné vlasy majú aj rôznu kvalitu - môžu byť jemné alebo husté. Podľa toho vyberáme aj stylingové prípravky. Príliš nimi však nehmýrime, aby sme vlasy príliš nezaťažovali. Prípravky by sa nemali dostať priamo do styku s vlasovou pokožkou, pretože by ju mohli podráždiť.
To ale neplatí pre lak na vlasy, ktorý je určený na aplikáciu priamo ku korienkom.
Strih: Ideálny pre mastné vlasy je polodlhé prestrihané mikádo so svetlými prúžkami. Farbenie i odfarbovanie vlasy vysušuje, vlasy neleží na hlave, nemastí sa rýchlo.                   

Suché vlasy
 
Hoci sa zdravo stravuješ a vlasom dávaš tú najlepšiu starostlivosť, môže sa stať, že sú tvoje vlasy presušené a lietajú na všetky strany. Trčí od hlavy, sú strapaté, bez lesku a suché. A k tomu ešte časté fénovanie a kulmování, ktoré spôsobuje ich lámanie.

Starostlivosť :Najlepšie sú špeciálne šampóny na suché a poškodené vlasy. Obsahujú dostatok vlhkosti, vyhladzujú nalomená miesta a opravujú je, napr: Šampón Wella pre poškodené vlasy. Nové prípravky pre suché vlasy obahuje proteíny, ktoré sa rozprestrú ako ochranná vrstva okolo vysušených keratinových vlákien a udržiavajú obsah vlhkosti. Prípravok nanes na mokré umyté vlasy a nechajt asi tri až päť minút pôsobiť, potom dôkladne opláchni. I klasických sto ťahov kefou za deň má stále svoj význam. Koža na hlave sa prekrví a mastnota sa rozprestrie ako prírodný kondicionér na celej dĺžke vlasov.
Styling: Dobré pre vlasy je to, čo je vyhladzuje a čo im dodáva vlahu. Najlepšie je vysúšať vlasy vlažným vzduchom, aby sa nepresušili. Vlasy fénuj na najnižší stupeň teploty a fén udržiavaj vo vzdialenosti 20cm od hlavy.
Dôležité je tiež pravidelné zastrihávanie (treba len pár centimentrov) končekov vlasov.
Strih: V zásade môžete nosiť vlasy, ako sa ti zachce. Krátke aj dlhé. Ale v každom prípade musíš dávať pozor na to, aby konce vlasov neležaly priamo na ramenách, pretože sa potom v zime odírají o vlnené goliere a šály, zacuchávají sa a konca sa rozdvojuje.

 

Obrázok Kučeravé vlasy

Ten, kto ich nemá, závidí, ten kto ich má, má o starosť navyše. Prírodné vlny sa krúti všetkými smermi a vzájomne sa zapletajú. Často im chýba lesk, pretože neodrážajú rovnomerne svetlo. Čo kučeravé vlasy naozaj potrebujú, je pridať tuk a veľa vlhkosti.

Starostlivosť: Používaj šampóny, ktoré dodajú vlasom vlhkosť, napríklad Šampón Wella pre vlnité vlasy. Tieto prípravky obsahujú hydratačné mlieko a pomáhajú vlasy uhladiť. Výhodou kučeravých vlasov je, že sa nemusíia tak často umývať, čo uľahčuje prirodzenú produkciu tukov na pokožke hlavy. Špeciálne prípravky nám pomôžu s nepoddajnou hrivou.
Ten, kto uprednostňuje prírodné produkty, dodáva svojim vlasom kyslosť.
Styling: Skús to raz aj bez vĺn!
Do vlhkých vlasov votri prípravok na uhladenie vlasov, napr. Fluid pre vyhladenie vĺn Wella Sleek Wonder.
Strih: Ideálna je dĺžka po ramená, mierne prestrihaný účes. Dlhšie vlasy sú ťažšie, kudrlinky sa narovnajú a účes pôsobí hladším dojmom.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.