Choď na obsah Choď na menu
 


Avril Lavigne

7. 6. 2010

 

AVRIL LAVIGNE

 

Obrázok

 

Celé meno: Avril Ramona Lavigne

Dátum narodenia: 27.september 1984, Ontario, Kanada

Povolanie: speváčka

Žáner hudby: pop-rock, rock, pop-punk

 

Avril sa narodila v Belleive v Ontariu v Kanada, francúkym rodičom Judy a Johnovi. Jej matka si všimla jej hudobné nadanie, keď mala dva roky a už spievala v kostole (!!!)

V roku 1998 vyhrala súťaž a možnosť zaspievať si so Shainou Twian na jej turné.

Jej talent si všimol manažér Cliff Fabri, keď spievala country pesničky v kníhkupectve v Onatriu.

Vo veku 16. rokov podpísala zmluvu s Kenem Krongardom z Arista Records, ktorý pozval šéfa firmy Antonia "L.A." Reida, aby si ju vypočul v New York City v štúdiu producenta Petera Zizza. Potom začala pracovať na svojom prvom albume Let Go ktorý vyšiel 4. júna 2002.

Po jeho vydaní bola Avril ocenená ako najlepší nováčik na cenách MTV Video Music Awards 2002, vyhrala štyri ceny  na Juno Awards 2003.

Druhý album vyšiel 25.mája 2004, s názom Under My Skin. Tam sa okamžite umiestil na prvom mieste, rovnako ako vo Veľkej Británii, Nemecku, Japonsku, Austrálii, Kanade, Mexiku, Argentíne, Španielsku, Írsku, Thajsku, Koreji a Hong Kongu

Tretí album Avril, The Best Damn Thing vyšiel v apríli 2007. Produkovali ho Dr. Luke, jej manžel Deryck Whibley, Rob Cavallo, Butch Walker a ona sama. Travis Barker bol na albume bubeníkom.

Momentálne pracuje na 4. albume ktoého názaov je stále nejasný. Tento rok odštrartovala songom Alice, ktorý patrí k filmu Alica v krajine zázrakov.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.